iNet

Firmalar kendi sektörlerinde rekabet içerisinde olabilmek ve bir adım öne geçebilmek için mutlaka dijital dünyada kendilerine yer bulmak istiyor. Bu alana ne kadar önce girebilirseniz başarınızın da karlılığınızın da oranı her geçen gün yüksek olacak, doğal olarak dijital dünyada var olmak demek sektörünüze bir sıfır hazır giriş yapmak anlamına gelecektir. Dijital dünyadan bahsettiğimizde burada tüm sektörleri değerlendirmek gerekiyor ve buna dijital sigortacılık sektörü de dahil.

Sigortacılık sektöründe eskiye nazaran çok ciddi bir yükselme var, ancak bu yükseliş sadece inanların farkındalığının artmasından kaynaklanmıyor. Sigortacılık sektörüne destek veren yazılım firmaları da memnuniyeti artırabilmek adına farklı yazılımlarla destek sağlıyor. SFS olarak biz sigorta sektöründe sigorta şirketlerinin müşterilerine daha kaliteli hizmet sunabilmeleri adına özel yazılım geliştiriyor ve onları destekliyoruz.  Verdiğimiz hizmetler içinde dijital sigortacılık da bulunmaktadır.

Dijital Sigorta Ne Demek?

Dijital sigorta, sigorta sektöründe hizmet veren firmaların poliçe takibini, hasar süreçlerini, tahsilatlarını ve dağıtım kanallarını kapsayan teknolojik bir çözüm. Türkiye’de hizmet veren pek çok sigorta şirketi ve acentesi bulunuyor. Bu firmalar gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve rekabet kapsamında en iyisi olmak zorundalar. Dijital sigorta araçları ise sigortalıların merak ettikleri tüm konulara hızlı çözüm sağlayabiliyor. Örneğin sigortalıya istediği zaman poliçesini kesip, ödeme yapmasını sağlayıp bu sürecin takibini sağlayabiliyorsunuz.

Firmalar artık sadece poliçe kesmekten ziyade teklif almak ve teklif vermek de istiyor ve bunun içinde internet bulunmaz bir kaftan. İnternet üzerinden alınacak sigorta teklifi sayesinde daha fazla müşteriye erişebilir ve marka bilincini daha hızlı oluşturabilirsiniz.

Dijital dönüşüm sayesinde pek çok firma artık sadece sigorta değil iş planlamalarını da internete taşımış durumdalar. İnternet üzerinden tüm iş planlamaları yapılabiliyor ve ekibin uzaktan yönetilmesi sağlanabiliyor. Çalışanlarınızı diri tutabilmek onların performanslarını ölçerek ve iş planlamasına sadık kalarak yapabilirsiniz. Ofis yönetim sistemi ise bu noktada işinizi görebilecek özel geliştirilmiş bir yazılımdır. Bu yazılımı kullanarak işinizi çok daha kontrolü bir hale dönüştürebilirsiniz.